Każda z nas marzy o gładkiej i pięknej skórze, pozbawionej niechcianego owłosienia. Metod jest wiele, ale również i przeciwwskazań, dlatego warto zastanowić się, który rodzaj depilacji będzie dla nas najlepszy. Najpopularniejszą metodą jest golenie. Choć zupełnie bezbolesne, nie daje jednak długotrwałych efektów. Usuwana jest bowiem jedynie ta część włosa, która znajduje się ponad powierzchnią skóry. Zabieg ten często i regularnie trzeba powtarzać, co z kolei zwiększa ryzyko podrażnienia skóry oraz infekcji. Kolejną metodą czasowej depilacji jest depilacja woskiem. Polega na nakładaniu na zdezynfekowaną skórę cienkiej warstwy rozgrzanego wosku zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Następnym etapem jest przyklejenie do wosku specjalnego bawełnianego paska i energiczne zerwanie go w kierunku odwrotnym do wzrostu włosków. Powoduje to usunięcie nie tylko łodygi włosa znajdującej się ponad skórą, ale także jego mieszka.
Jest to metoda bolesna, która owszem, zapewnia dłuższe efekty (ok. 3 – 4 tygodnie), ale może powodować wiele efektów ubocznych i nie przez każdego może być stosowana. Osoby o wrażliwej skórze, ze skłonnością do pękania drobnych naczyń krwionośnych raczej nie powinny jej stosować, podobnie jak i osoby ze świeżą opalenizną lub planujące korzystać z kąpieli słonecznych. Po zabiegu występuje duże zaczerwienie skóry i nierzadko drobne uszkodzenia. Z kolei chemiczne metody usuwania owłosienia, które powodują rozpuszczenie włoska często powodują reakcje alergiczne, podrażnienia i są skuteczne tylko przy delikatnym owłosieniu… CZYTAJ DALEJ
Skóra dziecka w zimie
Pielęgnacja skóry dziecka zimą jest niezwykle istotnym elementem dbania o zdrowie i komfort malucha. W tym okresie, kiedy czynniki środowiskowe, takie jak wiatr, mróz czy intensywne promieniowanie słoneczne, mogą wpływać negatywnie na…
Koenzymem Q10
Człowiek od dawna szukał sposobów na przedłużenie życia, a odwiecznym celem była nieśmiertelność. W pogoni za tym pragnieniem średniowieczni alchemicy przeprowadzali różnorakie reakcje chemiczne, wykorzystując w nich rośliny, minerały…
Cudowna moc aloesu
Aloes zwyczajny (Aloe vera), inaczej nazywany barbadoskim, to roślina znana już starożytnym. Stosowano go wtedy na różne skaleczenia oraz oparzenia, gdyż przyspieszał gojenie się skóry. Wykorzystywano go również na bóle stawów oraz dolegliwości żołądkowe…