Dobór właściwego biustonosza jest bardzo ważny, pozwala nie tylko zachować dobry wygląd piersi, ale także odciążyć kręgosłup. większość kobiet wybiera biustonosze o zbyt dużym obwodzie pod biustem i o zbyt małej miseczce. W efekcie piersi nie są odpowiednio podtrzymywane i tracą jędrność. Niewłaściwie dobrany biustonosz to także brak wygody. Kobiety bardzo często nie wiedzą, jaki tak naprawdę mają rozmiar stanika. Dlatego przed wybraniem się na zakupy, należy dokładnie zmierzyć obwód pod biustem oraz obwód samego biustu.
Obwód pod biustem należy mierzyć bezpośrednio pod piersiami, pozostając na wydechu. Miarka powinna ciasno przylegać do ciała. Po uzyskaniu wyniku należy odjąć od niego 5 cm i dodatkowo zaokrąglić go w dół – jeśli nasz wynik 73 cm, wtedy za obwód pod biustem przyjmujemy wartość 65 cm (73 cm – 5 cm = 67 cm, zaokrąglając w dół – 65 cm). Jest to bardzo ważne, ponieważ TO WŁAŚNIE NA OBWODZIE, A NIE NA RAMIĄCZKACH, POWINIEN OPIERAĆ SIĘ W WIĘKSZOŚCI CIĘŻAR BIUSTU. Biustonosz na obwodzie powinien przylegać ciasno do ciała, tak, aby można było za niego włożyć maksymalnie 2 palce. Kolejnym krokiem jest zmierzenie obwodu piersi. Można zrobić to bez stanika lub też zakładając taki, który jest wykonany z miękkiego materiału. Nie może być to stanik usztywniany. Do wykonania pomiaru należy się pochylić i miarką zmierzyć obwód na wysokości brodawek, tym razem jednak trzeba zrobić to luźno. Od uzyskanej wartości należy odjąć wyliczony (nie zmierzony) obwód pod biustem. Różnica mówi o tym, jaką miseczkę powinno się wybrać. Dostępne są różne tabele, które pomogą w orientacyjnym wskazaniu miseczki, ale należy brać pod uwagę to, że nasz rozmiar może być różny w zależności od modelu, czy też firmy produkującej biustonosz. Jeżeli mamy problem z samodzielnym dobraniem biustonosza, można udać się do profesjonalnego sklepu, w którym tzw. “brafitterki” pomogą w wybraniu odpowiedniego rozmiaru i modelu… CZYTAJ DALEJ
Skóra dziecka w zimie
Pielęgnacja skóry dziecka zimą jest niezwykle istotnym elementem dbania o zdrowie i komfort malucha. W tym okresie, kiedy czynniki środowiskowe, takie jak wiatr, mróz czy intensywne promieniowanie słoneczne, mogą wpływać negatywnie na…
Koenzymem Q10
Człowiek od dawna szukał sposobów na przedłużenie życia, a odwiecznym celem była nieśmiertelność. W pogoni za tym pragnieniem średniowieczni alchemicy przeprowadzali różnorakie reakcje chemiczne, wykorzystując w nich rośliny, minerały…
Cudowna moc aloesu
Aloes zwyczajny (Aloe vera), inaczej nazywany barbadoskim, to roślina znana już starożytnym. Stosowano go wtedy na różne skaleczenia oraz oparzenia, gdyż przyspieszał gojenie się skóry. Wykorzystywano go również na bóle stawów oraz dolegliwości żołądkowe…