Nienaganny wizerunek jest gwarancją sukcesu zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym. Piękny uśmiech, zdrowe i białe zęby to jeden z jego ważnych elementów. Dlatego tak dużą popularnością cieszy się zabieg wybielania zębów. Jest on dostępny w większości gabinetów stomatologicznych, można też go wykonać samodzielnie w domu. Pozwala rozjaśnić szkliwo zęba, a także usunąć plamy i przebarwienia. PRZYCZYNY CIEMNIENIA ZĘBÓW Na barwę zębów wpływa wiele czynników mających związek m. in. z ich anatomią. Zewnętrzną warstwę korony zęba stanowi szkliwo. Pod nim znajduje się zębina, a głębiej miazga, w której usytuowana jest komora zęba z włóknami nerwowymi i naczyniami krwionośnymi.
NA KOLOR ZĘBA WPŁYWA KOLOR ZĘBINY ORAZ SPOSÓB ODBIJANIA I ROZPRASZANIA ŚWIATŁA PRZEZ SZKLIWO. Grubość i gładkość szkliwa jest uwarunkowana genetycznie. Wraz z wiekiem, zęby mają coraz mniejszy połysk, szkliwo staje się cieńsze, a zębina ciemniejsza i bardziej widoczna. Na co dzień zęby narażone są na wiele czynników, które mogą prowadzić do powstania przebarwień. PRZEBARWIENIA POWIERZCHNIOWE POWSTAJĄ WSKUTEK GROMADZENIA SIĘ PŁYTKI NAZĘBNEJ I OSADÓW. NAJCZĘSTSZYMI PRZYCZYNAMI SĄ: NIEWŁAŚCIWA HIGIENA, PALENIE PAPIEROSÓW, NIEKTÓRE NAPOJE (NP. KAWA, HERBATA, COLA, CZERWONE WINO), A TAKŻE LEKI (NP. ŻELAZO, JOD). Stosunkowo łatwo można je usunąć za pomocą środków wybielających. Trudniejsze do usunięcia są przebarwienia wewnętrzne – np. spowodowane stosowaniem antybiotyków z grupy tetracyklin lub zbyt dużych dawek fluoru w dzieciństwie… CZYTAJ DALEJ
Skóra dziecka w zimie
Pielęgnacja skóry dziecka zimą jest niezwykle istotnym elementem dbania o zdrowie i komfort malucha. W tym okresie, kiedy czynniki środowiskowe, takie jak wiatr, mróz czy intensywne promieniowanie słoneczne, mogą wpływać negatywnie na…
Koenzymem Q10
Człowiek od dawna szukał sposobów na przedłużenie życia, a odwiecznym celem była nieśmiertelność. W pogoni za tym pragnieniem średniowieczni alchemicy przeprowadzali różnorakie reakcje chemiczne, wykorzystując w nich rośliny, minerały…
Cudowna moc aloesu
Aloes zwyczajny (Aloe vera), inaczej nazywany barbadoskim, to roślina znana już starożytnym. Stosowano go wtedy na różne skaleczenia oraz oparzenia, gdyż przyspieszał gojenie się skóry. Wykorzystywano go również na bóle stawów oraz dolegliwości żołądkowe…